Згідно соціологічному дослідженню, проведеному компанією TNS в Україні, на місцевих виборах за Партію регіонів проголосувало би 29,6% виборців. За партію «Всеукраїнське об’єднання Батьківщина» готові віддати свої голоси 7,8%. За партію «Фронт змін» готові проголосувати 5,5% виборців, за партію «Сильна Україна» - 4.3%. 3% отримала би Комуністична партія України. Всеукраїнське об’єднання «Свобода» набрало би 2,4% голосів виборців. Результати соцопитування прокоментував Владислав Забара («Нова Україна», Запоріжжя).
«Партія регіонів втрачає свій рейтинг. На її популярність негативно впливають збільшення тарифів та зростання цін. Незважаючи на це, її лідерство є беззаперечним. Що стосується БЮТ-Батьківщини, то ця політична сила так і не змогла «оговтатися» після поразки Юлії Тимошенко на президентських виборах. Партія досі не сформувала чіткої стратегії ані на центральному, ані на місцевому рівні. Її дії носять сумбурний, хаотичний характер. Конструктивних меседжей немає – лише критика і протест. Звідси – такий результат. Результат «Сильної України» С. Тігіпко також доволі передбачуваний. По-перше, цей політик входить до уряду й тому поділяє з ним відповідальність за непопулярні кроки. По-друге, Тігіпко, образно кажучи, сів на «політичний шпагат». Одна його нога – в опозиції, а інша – у владі. Незначний ріст рейтингу КПУ, скоріше за все, викликаний тим, що партія, знаходячись у правлячій коаліції, тим не менш, намагається мобілізувати свій електорат критикою влади. До речі, основні удари комуністів спрямовані якраз проти Тігіпка», - вважає Владислав Забара.
Водночас, на його думку, подібні опитування не можуть достатньою мірою відобразити специфіку місцевих політичних уподобань: наприклад, всеукраїнський результат «Свободи» - на рівні статистичної похибки, хоча у західних областях ця сила здатна набрати до 8%. В цілому, результат місцевої кампанії залишається непередбачуваним: «Все залежатиме від якісного складу списків та довіри до тих політиків, які висуваються у мажоритарних округах. В регіонах є багато знакових особистостей, які не входять до лідируючих партій, однак вони можуть набрати достойну кількість голосів».
Джерело: Прес-служба Громадянського руху "Нова Україна"
|