Субота, 23.11.2024, 04:26

Вісник малозахищених

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту


ЧИ ДАСТЬ БОГ УКРАЇНЦЯМ СВОГО ВАЛЕНСУ ЧИ ГАВЕЛА ?


ЯКИЙ ВОРОГ НАРОДУ НЕ ДОРОБИВ КОНСТИТУЦІЮ?


Категорії розділу
З беззаконням суду [12]
З бездіяльністю і беззаконням прокуратури [8]
З свавіллям міліції [14]
З свавіллям і беззаконня ДВС [1]
З бандами правоохоронних органів і суду спільно [4]
З беззаконням іншої влади [14]
Консультації [2]
Наше опитування
Оцініть нашу роботу
Всього відповідей: 112

ЩО таємного у шафах влади ?


Форма входу
Пошук



 Каталог статей
Головна » Статті » Громадська боротьба за захист прав громадян » З беззаконням іншої влади

ПОДІЛЬСЬКЕ «САФАРІ» НА КАЧОК

ПОДІЛЬСЬКЕ «САФАРІ» НА КАЧОК

На початку вересня містом почали поширюватись дивні чутки. Начебто у той час, коли голова Державної податкової адміністрації України Сергій Буряк перебував у плановій відпустці з 3 по 24 серпня, його підлеглі спромоглися хто на що гаразд. Але особливо відзначився той, хто найближче — його перший заступник Олександр Буханевич (точніше було б сказати, що Олександр Буханевич перший заступник першого заступника голови ДПА України Вадима Кайзермана — така вже ходить байка, враховуючи величезний розрив у рівнях кваліфікації між двома першими заступника­ми). Злі язики говорили, що нібито під час полювання (чи уже після нього) Олександр Буханевич, перебуваючи за кермом елітного джипа, повного мисливців із мисливським знаряддям, не впорався з керуванням і скоїв ДТП. Тільки випадок урятував людей, машина ж відновленню не підлягає. Слава Богу, мовляв, живі-здорові, а так — з ким не трапляється... Правда це чи ні, не нам судити. Але, якщо правда» то хіба за відсутності першого керівника відомства поменшало роботи в податковій? Багато інших хіба, хіба.:. Причини, «а наш погляд, можуть лежати на поверхні. Тому трохи з історії молодих керівників, на кшталт Олександра Буханевича.

Колишній голова Хмельницької обласної державної адміністрації прийшов на роботу в податкову навесні 2008 року. На новій посаді почав активно боротись із завищеними націнками на ліки, пішов війною на тютюн. Запам’ятався листами до Міністерства фінансів і уряду, в яких намагався пояснити необхідність зменшення плану надходжень до державного бюджету для ДПАУ на 2009 рік, прогнозував діру в бюджеті біля 3,5 мільярда гривень.

У боротьбі за крісло першого заступника голови ДПАУ Олександр Буданевич обійшов доволі сильного конкурента — партнера юридичної фірми «Магістр і партнери», нині народного, депутата України Сергія Власенка. Голова ДПАУ Сергій Буряк, якого з Хмельницькою областю та її керівництвом пов’язували давні добрі стосунки, вирішив на користь пана Буханевича. Але все ж головним у призначенні була згода фракції НСНУ на призначення за власною квотою, особисто В’ячеслава Кириленка під впливом свого друга-партійця Олега Гуменюка. Не всі обіцянки перед партією, як завжди, вдалося виконати (фінансування обласного осередку тощо), але то зовсім інша історія. До цього моменту все нібито нічого — екс-губернатор стає. першим заступником голови ДПАУ. Але заглянемо трохи назад — у до губернаторський час.

Свого часу у Хмельницькій області пройшла кадрова рокіровка До недавнього губернатор Іван Гладуняк очолив обласна раду, то замість себе «на господарстві» залишив 29-річного Олександра Буханевича На рівні регіону міцно засів «нетішинський» клан, представники якого міцно монополізували ключові посади.

Так Хмельницьку ОДА очолив «чиновник-юніор». Новий господар Поділля став наймолодшим головою ОДА в Україні. На перший погляд, стрімка кар’єра чиновника може здивувати. Ще до лютого 2004 року Олександр Буханевич чотири роки працював заступником декана Острозької академії у Рівненській області, куди потрапив прямо зі студентської лави. Одночасно з педагогічною діяльністю юний юрист займався адвокатською практикою у сусідньому з Острогом місті Нетішині. В 2004 році, 25-річний адвокат стає депутатом Нетішинської міської ради. Напевно, саме ця частина життя і сприяла стрімкій кар’єрі. Слід нагадати, що з 1991, по 2002 незмінним мером Нетішина був інженер-атомник Іван Гладуняк. Переобраний міським головою і в 2002 році, Іван Гладуняк вирішив’ відмовитись відмовитись від крісла і переїхав до обласного центру, прийнявши пропозицію стати заступником губернатора.

“Буханевич вже, мабуть, дозрів до самостійної громадської діяльності і очолив Хмельницьку регіональну правозахисну організацію «Народна довіра». Правозахисник став активним учасникам Помаранчевої революції і в грудні 2004 року на її хвилях був обраний секретарем Нетішинської міської ради. А вже через півроку новий губернатор від оновленої влади, все той же Іван Гладуняк, покликав Олександра керівником апарату Хмельницької ОДА. Новий глава апарату став членом НСНУ і за списками пройшов до обласної ради. На цьому можна було б і зупинитись”— і так все ясно з «яскравим злетом» Олександра Буханевича. Але є ще одна дуже важлива деталь. Вже ставши головою Хмельницької ОДА, він стверджував, що підвищення стало для нього повною несподіванкою. І тут не обійшлось без лукавого. Адже лобістом його кандидатури був усе той же Іван Гладуняк, який, отримавши крісло голови Хмельницької обласної ради, передусім сподівався зберегти ще і контроль над обласною адміністрацією.

Не так сталося, як гадалося. На заваді губернаторської кар’єри пана Буханевича стали позачергові вибори, які очолюване ним обласна партійну організація НСЦУ з “тріском програла: рахунок 48% проти 18% був на користь БЮТ. Про свою відставку у зв’язку з переходом на-іншу роботу він дізнався від Івана Плюща, який приїхав у Хмельницький представляти в.о. губернатора. Перехід на іншу роботу затягнувся майже на півроку, та нічого, бо стрибок у крісло, першого заступника голови ДПАУ, виправдав тривалі очікування.

 Але на всяк випадок є варіанти, подейкують що Іван Гладуняк після зміни голови Секретаріату Президента України Віктора Балоги на Віру Ульянченко знову лобіює Олександра Буханевича на посаду голови Хмельницької ОДА. У крайньо­му випадку Олександр Буханевич може повернутися до педагогічної роботи. За час роботи в податковій він вже встиг за півроку стати кандидатом юридичних наук, захистив дисертацію на тему: «Адміністративно-правове забезпечення житлово-комунального господарства в Україні». Яким, чином тема пов’язана з податковою, очевидно, знає тільки сам кандидат? Тема дисертації є відповіддю — чи може будь-хто працювати в податковій, і чому Вадим Кайзерман таки перший заступник серед трьох перших заступників голови ДПА України.

Може нехай би і йшов Олександр Миколайович Буханевич головою Хмельницької ОДА — все ж таки з двох бід вибирають найменшу...

Р.S. Президент України на початку своєї каденції категорично заборонив полювання державним чиновникам. Та все тече, все змінюється.

Президент України своїм Указом від 20 серпня 2009 року №651/2009 присвоїв спеціальне звання державного радника податкової служби II рангу БУХАНЕВИЧУ Олександру Миколайовичу — першому заступнику Голови Державної податкової адміністрації України.

Це при тому, що 17 серпня 2009 року той самий Президент України своїм Указом №61/2009р. затвердив ПОРЯДОК присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів військовослужбовцям, особам начальницького складу і працівникам, де визначив достатньо чітко умови, за яких посадова особа може отримувати чергові і позачергові спеціальні звання, в тому числі і звання державного радника податкової служби.

Тож буде кому і що радити по-державницьки в Києві і Хмельницькому, а може і в Острозі. Та, мабуть, точно не в Острозі, бо жаль буде розлучитись із тільки-но отриманим державним житлом на лівому березі в Києві.

Петро Костюк

(з газети Подільський Курєр
№39 1-7 жовтня 2009 року)

Категорія: З беззаконням іншої влади | Додав: Gugenot (27.10.2009)
Переглядів: 616 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz