Вівторок, 26.11.2024, 17:58

Вісник малозахищених

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту


ЧИ ДАСТЬ БОГ УКРАЇНЦЯМ СВОГО ВАЛЕНСУ ЧИ ГАВЕЛА ?


ЯКИЙ ВОРОГ НАРОДУ НЕ ДОРОБИВ КОНСТИТУЦІЮ?


Категорії розділу
Закони України [5]
Постанови КМ [2]
Актуальне право [18]
Наше опитування
Оцініть нашу роботу
Всього відповідей: 112

ЩО таємного у шафах влади ?


Форма входу
Пошук



 Каталог статей
Головна » Статті » Законодавство України » Актуальне право

ДАІ ТА ВОДІЇ

ДАІ ТА ВОДІЇ

Чи має право інспектор ДАІ вилучити посвідчення на право керування транспортним засобом?

Згідно останніх змін, що були внесені до кодексу про адміністративні правопорушення, працівників ДАІ значно обмежили в правах. І хоча статті, що регулювали питання вилучення документів на право керування транспортним засобом виключені, інспектори продовжують їх вилучати, керуючись Законом України “Про дорожній рух”, відповідно до якого позбавити права на керування транспортним засобом шляхом вилучення у Вас посвідчення водія, мають право лише уповноважені посадові особи Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України.

При наявності підстав для позбавлення права на керування транспортним засобом або накладення стягнення у вигляді штрафу, посадові особи Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України мають право не повертати Вам зазначене посвідчення до прийняття рішення про позбавлення права або сплати визначеного штрафу. У цьому разі Вам повинен бути виданий тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом. За фактом затримання посвідчення і видачі тимчасового дозволу на керування транспортним засобом працівником міліції має бути складений протокол про його вилучення або зроблений відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення (5.ст.15).

Чи мас право працівник ДА І вимагати від водія вийти з автомобіля або сісти в патрульний автомобіль дли складання протоколу?

Вам, як водію, певно, знайома така ситуація: інспектор взяв Ваші документи і пішов до свого автомобіля, пропонуючи, таким чином, рухатись за ним, де прямо наказує Вам прослідувати за ним до патрульного автомобіля з метою складання протоколу. Для оформлення правопорушення працівник ДАІ не має права вимагати від Вс виходити з автомобіля. Оформлення проводиться на місці скоєння або виявлення порушення. У випадку, коли на місці скоєння порушення скласти протокол немає можливості, то Ви можете бути доставлені в міліцію, де будете піддані адміністративному затриманню. Таким чином, інспектори ДАІ не мають права вимагати від Вас пройти до патрульного автомобіля для оформлення протоколу про адміністративне правопорушення.

Працівник ДАІ може лише запропонувати для зручності оформити відповідні матеріали в його службовому авто або отримати від Вас дозвіл на можливість скористатись з цією метою Вашим автомобілем. Інспектор не мас права вимагати цього, а Ви не зобов’язані виконувати дані вимоги.

Ви, як водій, маєте пам’ятати, що оскільки Ви є власником транспортного засобу, то відповідно: заповнити протокол на капоті, провести огляд чи перевірку технічного стану, сісти в салон і просто спертись на ваш автомобіль інспектор може лише після отримання на і Вашої згоди.

Для розмови з водієм працівник ДАІ не має права вимагати в Вас вийти з автомобіля, за винятком:

коли знаходження інспектора поруч із Вашим транспортним засобом створює загрозу його особистій безпеці;

для ліквідації порушення (технічних несправностей, правил перевезення вантажів).

Є й інші випадки, при яких інспектор може вимагати від Вас вийти із автомобіля. Такі вимоги мають бути обов’язково роз’яснені Вам і чітко вмотивовані інспектором.

Чи може бути порушення Правил дорожнього руху підставою для проведення огляду транспортного засобу?

Якщо Ви порушили Правила дорожнього руху - це не є підставою для проведення огляду транспортного засобу при умові, що правопорушення оформляється на місці, а Ви не будете затримані і доставлені в орган внутрішніх справ.

Якщо після перевірки документів інспектор буде намагатись провести огляд вашого транспортного засобу, а Ви не скоїли правопорушення, то проведення огляду незаконне. Огляд транспортного засобу не проводиться, якщо у міліціонера немає підстав для Вашого затримання. Якщо огляд проведений, а Вас після цього не затримали і не доставили в орган внутрішніх справ чи не оформили матеріал про правопорушення, до якого додається протокол огляду, проведений огляд вважається незаконним.

Діючим законодавством передбачено, що при проведенні особистого огляду, огляду речей та транспортних засобів обов’язково складається протокол.

Протокол є одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення. Він може довести Вашу провину або ж підтвердити Вашу невинність, а головне, надасть Вам гарантовану можливість провести перевірку законності дій працівника міліції і оскаржити його неправомірні дії у випадку, якщо останні будуть мати місце.

підготував Олександр Добровольський

Категорія: Актуальне право | Додав: Gugenot (14.09.2009)
Переглядів: 774 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz