Вівторок, 26.11.2024, 05:42

Вісник малозахищених

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту


ЧИ ДАСТЬ БОГ УКРАЇНЦЯМ СВОГО ВАЛЕНСУ ЧИ ГАВЕЛА ?


ЯКИЙ ВОРОГ НАРОДУ НЕ ДОРОБИВ КОНСТИТУЦІЮ?


Категорії розділу
Політика держави не народна [7]
Яка громадськість змінить життя на краще [7]
Громадські Пропозиції змін Конституції [20]
Громадські Пропозиції змін Конституції України — гарантія зникнення беззаконня і корупції
Громадський контроль влади [3]
Духовне збудування особи і суспільства [31]
Вдячність громадян борцям за справедливість [1]
Підтримка борцями за справедливість громадських активістів [0]
Наше опитування
Оцініть нашу роботу
Всього відповідей: 112

ЩО таємного у шафах влади ?


Форма входу
Пошук



 Каталог статей
Головна » Статті » Громадсько-політична діяльність » Громадські Пропозиції змін Конституції

ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН В ЇХНІХ ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСАХ І СУСПІЛЬСТВА

ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН В ЇХНІХ ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСАХ І СУСПІЛЬСТВА

(Згідно діючої конституції) Стаття 36. Громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

  Політичні партії в Україні сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах. Членами політичних партій можуть бути лише громадяни України. Обмеження щодо членства у політичних партіях встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.

  Громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Професійні спілки утворюються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів. Усі професійні спілки мають рівні права. Обмеження щодо членства у професійних спілках встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.

  Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій.

  Усі об'єднання громадян рівні перед законом.

 

Пропозиції змін Ст. 36. діючої Конституції України   1. Громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод, захисту прав і свобод інших людей та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення та захисту прав і свобод інших людей.

2. Політичні партії в Україні сприяють, в межах визначених цією Конституцією (ст.69), формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах. Членами політичних партій можуть бути лише громадяни України. Обмеження щодо членства у політичних партіях встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.

3. Громадяни мають право на участь у професійних спілках та (на правах профспілки ПІДПРИЄМСТВА НА ЯКОМУ ВОНИ ПРАЦЮЮТЬ) бути членом будь-якої громадської правозахисної організації на власний вибір, з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Підприємство, працівник якого забажав отримувати профспілковий захист в іншій громадській організації (в т.ч. поза галузевій), перераховує цій організації (за заявою працівника) суму профспілкових внесків, які традиційно вираховуються з зарплати працівника на підприємстві (див. коментар 8). 

4. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Професійні спілки утворюються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів. Усі професійні спілки мають рівні права. Обмеження щодо членства у професійних спілках встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.

5. Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій. Усі об'єднання громадян рівні перед законом.

6. Як виняток(див. коментар 8), об’єднанням громадян (крім політичних) та ЗМІ (крім державних і політичних), які займаються правозахистом малозахищених верств населення державою гарантується Фінансова незалежність, шляхом:

- особі (громадській організації), що здійснювала захист малозахищеного громадянина (колективу), держава негайно компенсує добровільний захист, згідно виставленого державі розрахунку затрат на фактично виконаний захист по кожній дії судового і позасудового захисту, за максимальними тарифами комерційного розрахунку на ринку відповідної діяльності;

- громадська організація, ЗМІ які займаються у своїй діяльності не менше 70% часу (визначається за судовими рішеннями, вироками, ухвалами, постановами або площею друку чи годинами в ефірі) захистом осіб, безпідставно скривджених державою (посадовцем, держслужбовцем), звільняється від сплати податків, користуються пільгами або дотаціями держави на оплату оренди, комунальні послуги, тепло, електроенергію, телефон тощо, у визначеному законом порядку;

- стабільна діяльність громадської організації, ЗМІ впродовж не менше 3-х років на захист інтересів малозахищених, дає право їм користуватися послугами центру зайнятості щодо надання безробітних на громадські роботи потрібної для їхньої діяльності і оплати навчання та стажування потрібних організації кадрів;

- донорство, спонсорство і меценатство в Україні привілейоване згідно закону, погодженому із недержавними громадськими правозахисними організаціями;

- держава забезпечує для немаючих фінансів активістів громадянської суспільно корисної дії можливість оперативного їх спілкування з відповідними міжнародними організаціями.

 

Категорія: Громадські Пропозиції змін Конституції | Додав: Gugenot (19.10.2009)
Переглядів: 968 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Gugenot  
0
8 (до ч. 3 і 6 ст.36 та до абзацу 3 ст.69 ) Профспілки і благодійні організації служать керівництву, або засновникам. Інакше, наділена їхніми правами громадська організація, створена за межами підприємств з його працівників, на них не зможуть впливати. Ці вимоги доповнюють вимогу ст. 3 ч.6 п. 20) держава гарантує і забезпечує фінансову незалежність не політичних об’єднань громадян та ЗМІ, якщо вони займаються правозахистом малозахищених верств населення, у порядку встановленому Конституцією і законами України. Об’єднання громадян (в т. ч. політичні партії), в якому без поважних причин не забезпечене виконання статутних зобов’язань перед учасником (членом) об’єднання, втрачає право на існування, а якщо таке невиконання мало негативні наслідки, то компенсує заподіяну шкоду, учаснику таке невиконання мало негативні наслідки, то компенсує заподіяну шкоду, учаснику" — позбавляє можливості створення фіктивних об’єднань і захищає чесного учасника. Тобто, якщо записано у статут захищати, а захисту нема, то й нема організації.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz